Opäť do školy

Napsal Pamiatky a Mestá (») v neděli 7. 9. 2014, přečteno: 886×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinestudents-2357903b.jpg

Život počas vysokoškolských štúdií má mnohé pozitíva a v prípade týchto univerzít je tých pozitív o niečo viac. Kto by nechcel študovať na školách, ktoré nevynikajú len vedomosťami, ale aj krásnym prostredím? 

University of Glasgow - Kde inde ako na britských ostrovoch, by ste hľadali univerzitu, ktorá sa nápadne podobá na čarodejnícku školu Rokfort. Najväčšie mesto Škótska je nie len priemyselným centrom, ale aj centrom vzdelanosti a táto univerzita to potvrdzuje.

Glasgow University-of-glasgow

Pekingská univerzita - Moderná univerzita zasadená do tradičného čínskeho prostredia. Takto sa dá pokojne popísať táto vysoká škola. Žiaci počas štúdia navštevujú moderné, ale aj historické budovy. Kto už má dosť sedenia v lavici, môže ísť na prechádzku po okolí. Veď táto univerzita má aj vlastné jazero.

Peking Peking-uuniversity

Furman University - Kto sa nebojí zaplatiť za rok štúdia 33 tisíc eur, pokojne môže študovať aj na tejto univerzite v Spojených štátoch amerických. Patrí medzi tie najlepšie a venuje sa štúdiu umenia, humanitných vied a taktiež športu. Prekrásne prostredie dotvára pocit výnimočných dní, ktoré študentov čakajú.

Furman-university Furman-library

Oxfordská univerzita - Tak túto isto poznajú úplne všetci. Jedna z najstarších a najprestížnejších univerzít sveta sídli v anglickom mestečku Oxford. Ponúka nespočetné možnosti na štúdium, ale to nie je jej jedinou výhodou. Keďže bola založená už pred stovkami rokov, zachovali sa tu aj historické budovy, ktoré v dnešných školských budovách nemajú konkurentov.

Oxford-colleges University-of-oxford

Technická univerzita Nanyang - Strecha porastená trávou, netradičné moderné budovy a skvelé výsledky študentov – to je práve Technická univerzita Nanyang v Singapure. Budovy, na ktorých ako keby sa vybláznili všetci študenti architektúry, zdobia celé okolie vysokej školy. No neštudujú sa tu len technické vedy. Jedna z najlepších škôl Ázie sa pomaly dostáva na špičku a prijíma nových študentov aj z humanitných odborov, medicíny a aj manažmentu.

Nanyang-technological-university-singapore Nanyang-technological-university

Univerzita v Coimbre - Portugalsko sa pýši jednou z najstarších univerzít sveta. Je ňou práve táto, ktorá bola založená už v roku 1290. Má 8 fakúlt, ktoré sú rozdelené do historických, ale aj moderných budov. Najkrajšie sú predsa len tie historické, ktoré v sebe ukrývajú tajomné zákutia, starobylé knižnice a úchvatné kaplnky.

Coimbra_2 Coimbra-university-tower-building

University of Virginia - Návrh historickej budovy pripravil sám prezident Jefferson. Okrem neho sa do tejto vysokej školy prišlo pozrieť viacero amerických prezidentov a veľkých politikov. Získala si tým svoje meno, no to neustále potvrdzuje skvelými výsledkami.

Virginia Unoversity-of-vrginia

Air Force, Letecká akadémia Spojených štátov - Veľké hlavy rastú aj tu. No okrem dobrého vzdelania sa im dostáva aj riadneho výcviku. To im však nebráni aby sa zaujímali aj o svoje okolie. Na tejto vysokej škole postavili študentom, alebo lepšie povedané kadetom, prekrásnu kaplnku, ktorá jasne odkazuje na ich zameranie a vášeň pre lietanie. Je totiž v tvare poskladaných papierových lietadielok.

Air-force United-states-air-force-academy1

Štítky: Naj...
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a deset