Najmierumilovnejšie krajiny sveta

Napsal Pamiatky a Mestá (») v neděli 8. 3. 2015, přečteno: 1421×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineaarei-news-b.jpg

S mierom je to v dnešnej dobe na svete veľmi zlé. Mohlo by sa zdať, že krajiny, ktoré patria k tým najnebezpečnejším ležia ďaleko od nás, no to je len dojem. Situácia sa zhoršuje aj v našom bezprostrednom okolí. Kde teda nájdeme útočisko? Podľa Indexu svetového mieru je to práve v týchto krajinách.

IslandSvetovou jednotkou je táto izolovaná severská krajina. Asi preto, že je taká vzdialená má viac svojich záujmov, ako sa miešať do ozbrojených konfliktov. O Islande je v novinách počuť len z času na čas a aj to len počas nadmernej sopečnej aktivity.

Iceland

Dánsko - Hospodárstvo a pracovitosť sú kvality, ktoré Dáni uznávajú. Preto sa radšej venujú otázkam ekonomickým a sociálnym.

Denmark

Rakúsko - Naši susedia sa so svojim medzinárodným, ale aj vnútroštátnym pôsobením dostali na vysokú tretiu pozíciu. Do popredia posúvajú vzdelanie a rozvoj, čím sa v priečkach z roka na rok posúvajú vyššie.

Austria

Nový Zéland - O tejto krajine ste už isto počuli, ako o mieste, kde sa oplatí žiť. Nízka kriminalita a korupcia, ochotní a milí ľudia a k tomu ešte aj úchvatná príroda. Škoda len toho, že sa tam len ťažko dostať, Nový Zéland si je svojej pozície vedomý a starostlivo si krajinu aj počet obyvateľov v nej stráži.

New-zealand

Švajčiarsko - Opäť raz štát, o ktorom nepočuť iné ako chválu. Bohatá silná krajina je európskym lídrom a ťahúňom. Zaujíma sa hlavne o ekonomiku a mocenské spory idú mimo. No žiť tu je náročné, hlavne po finančnej stránke. Bez „švajčiarskeho platu“ to takmer nie je možné. Tento svoj poklad si Švajčiari aj poctivo chránia, preto sa už nejaký čas snažia obmedziť  príliv ľudí do krajiny.

Switzerland

Fínsko - Chladná krajina známa utiahnutými ľuďmi, saunami a jazerami taktiež patrí k najbezpečnejším na svete. Fíni sa zaujímajú hlavne o vzdelanie, ktorému dali číslo jeden medzi štátnymi prioritami. Do vojenských konfliktov sa nezapája, okrem spolupráce s Organizáciou Spojených národov, kde ich vojaci slúžia na mierovým misiách.

Finland

Kanada - Rozlohou druhá najväčšia krajina sveta sa hrdí tým, že je bezpečná, čistá a plná milých ľudí. Je obľúbeným miestom pre ľudí, čo sa chcú vysťahovať, no i tu postupne obmedzujú príliv prisťahovalcov. Kto sa sem však dostane, bude odmenený príjemným životom.  

Canada

Japonsko - Od Druhej svetovej vojny sa Japonsko už nezapája do žiadnych konfliktov. Presadzuje sa vďaka sile svojej ekonomiky. Usilovní Japonci tvrdo pracujú, aby si ich krajina udržala svoje miesto vo svete. Medzitým vychutnávajú plody tisícročnej kultúry a úchvatnej prírody.

 Jappan

Belgicko - Maličká a pokojná krajina. Také je Belgicko, v ktorom sa usídlila aj centrála Európskej únie a NATO. V srdci Európy sa žije veľmi pokojne. V starých aj novým mestečkách je nízka kriminalita a obyvatelia sa môžu spoľahnúť na ich vládu.

Belgium

Nórsko - Nórsko sa môže popýšiť okrem úchvatnej prírody aj politickou stabilitou a snahou o čo najväčší rozvoj. Ľudia tu žijú pokojnými tichými životmi, ktoré nemusí ničiť strach o bezpečnosť. Tá je prvoradá. Jedinou škvrnou ničiacou nórsku povesť je útok masového vraha Breivika. No ani jeho počin nedostal Nórsko z prvej desiatky.

 Norway

Štítky: Naj...
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a deset