Najkrajšie ostrovy pre rok 2015

Napsal Pamiatky a Mestá (») v neděli 3. 5. 2015, přečteno: 1938×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinebora-bora-2.jpg

Ak ešte stále neviete kam a pritom by ste chceli zažiť niečo exotické, tak má pre vás stránka TripAdvisor rebríček tých najlepších ostrov sveta. Opätovne sa pozreli do svojich záznamov a spomedzi nich našli tie najobľúbenejšie dovolenkové ostrovy pre tento rok. 

10. Fernando de Noronha - Tento ostrov je tak jedinečný, že je dokonca zapísaný aj v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prístup sem má len obmedzený počet turistov, aby nenarušili krehký ekosystém.

Fernando-de-noronha Fernando-de-noronha-location

9. Bora Bora - Bora Bora asi netreba predstavovať. Preto vám len povieme, že pôvodne sa ostrov nazýval Pora Pora, čo v domorodom jazyku znamenalo prvorodený. Európski kolonisti zrejme zle počuli a tak vzniklo Bora Bora.

Bora-bora_4  Bora-bora-map 

8. Maurícius - Najhustejšie obývaná krajina Afriky je taktiež rajom pre turistov. Mark Twain o Mauríciu povedal, že „Nadobudnete pocit, že Maurícius bol vytvorený prv a až potom nebo, a že nebo bolo vytvorené podľa jeho vzoru.“

Mauritius_2 Mauritius-location-map

7. Bali - V Indonézii je Bali  perlou, hoci sa tu nachádzajú aj iné zaujímavé miesta. Bali si svoje miesto vyslúžilo skvelými službami, ale aj zaujímavosťami ako cibetkovou kávou.

Bali Bali-map

6. Madeira - Aj Európa si v zozname našla svojich zástupcov. Jedným z nich je portugalský ostrov Madeira, ktorý je medzi dovolenkármi veľmi populárny. Má príjemnú klímu a množstvo pamiatok.

Madeira Madeira-map

5. Koh Tao - Aj Thajsku sa nájdu miesta, kde je dôležitá aj kvalita. Na ostrove Koh Tao sa turisti cítia ako v raji. Môžu pozorovaťmorské korytnačky a užívať si dokonalú pohodu.

Koh-tao Koh-tao-map

4. Santorini - Ďalší európsky zástupca má svetoznámu povesť. Viete odkiaľ pochádza jeho meno? V 12. storočí vzniklo Santorini zo skomolenej výslovnosti Santa Irene. Pomenovaný tak bol kostol v údolí Therassia a aj bazilika v Perisse. Podľa ktorej presne meno vzniklo už asi nezistíme.

Santorini Santorini-map

3. Roatán -Predstaviť si dokonalý deň na tomto ostrove je úplne jednoduché. Potápanie, turistika, plávanie, kokteil, rybolov,botanické záhrady, kone...

Roatan Roatan-map

2. Maui - Na Havaji nájdete množstvo ostrovov, ktoré by si zaslúžili cenu za ich krásu. Na druhú priečku sa ale dostal Maui. Ešte aj pavúky sú tu šťastné. Teda aspoň ten jeden druh, ktorý vyzerá ako keby sa zoširoka usmieval. Hold taký je život na Havaji.

Maui Maui-map

1. Providenciales - Svetová jednotka to má tento rok vo vrecku. Majú tu najkrajšie pláže a celý ostrov je tým najlepším na svete. Dokonalé služby, príroda, atrakcie, jednoducho tu majú všetko.

Providenciales Providenciales-map

Štítky: Naj...
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a nula