Najkrajšie Nočné Mestá

Napsal Pamiatky a Mestá (») v neděli 14. 9. 2014, přečteno: 1429×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineusa-2.jpg

Podľa mnohých turistov vás žiadne mesto nedokáže očariť tak, ako v nočnom šate. Cez deň skrývajú svoje tajomstvá a až keď na nich padne ťažká tma a rozžiaria sa pomocou tisícov žiariacich svetiel, až vtedy odhalia svoju skutočnú krásu.

New York - Jedno z najobľúbenejších amerických miest. Keď sa rozsvietia večer všetky svetlá, zapôsobí na vás pozoruhodnou impozantnosťou. Najmä tie hlavné ulice ozdobené desiatkami obrovských reklám, dávajú New Yorku osobitý ráz. Navyše toto mesto ako keby ani nikdy nespalo. Neustále tam panuje rušný život, vždy v jeho uliciach objavíte mnoho zabávajúcich sa ľudí a i vďaka tomu sa stáva mimoriadne fotogenickým lákadlom pre mnohých fotografov.

Nyc_2 New-york-skyline-2013-at-night

Paríž - Prezývajú ho aj európskym mestom tisícich svetiel, ktoré svojou krásou oslepia návštevníkov a prinútia sa do Paríža ihneď zamilovať. Francúzi majú veľký tromf aj v tom, že všetky ich nádherné pamiatky sú skvele osvetlené. A tak pomocou hry tieňa a svetiel získavajú nový „vizuál“. 

Paris_3 Paris-at-night_2

Dublin - Keď sa budete potulovať večernými uličkami centra, jednoznačne si zájdite na Temple Bar, kde sa nachádza množstvo barov. Z každých dverí počuť živú muziku a spev hostí. Dobrá nálada pretrváva i počas pracovného týždňa, no najlepšie večierky sa rozbiehajú od štvrtka, kedy domáci dostávajú výplaty. Keď budete chcieť na chvíľku vypadnúť z tohto virvaru, stačí len vyjsť cez jednu uličku k rieke Liffey, ktorá predeľuje Dublin na dve časti. Pokojne sa prejdite až ku dokom, kde sa nachádza nová časť mesta. Na jednej strane sa nachádzajú aj malé mobilné kaviarničky, ktoré bývajú niekedy otvorené aj v neskorých hodinách.

Dublin-dubnite Dublin

Frankfurt - Toto nemecké mesto má trošku americký nádych. Vďačí za to najmä modernému centru s mnohými výškovými budovami. Má to však aj svoje výhody. Keď sa v okolí rozsvietia všetky svetlá, zrazu sa z betónovej džungle stane ligotavé kráľovstvo. Ak si ho chcete užiť v tej najkrajšej nočnej podobe, zájdite si k rieke a sledujte ho z druhej strany. 

Frankfurt-skyline-at-night Skyline-at-night-frankfurt-germany-wallpaper

Londýn - Elegancia, tradície a tá správna štipka moderny.Prezradím vám jednu vychytávku. Ak si chcete vychutnať pohľad na nočný Londýn z tej najlepšej perspektívy, objednajte si jazdu na slávnom London Eye. Takto uvidíte mesto ako na dlani a hlavne si budete môcť obzrieť všetky dôležité pamiatky z vtáčej perspektívy a skvele osvetlené. 

London_2 City-london-night

Sydney - Sydney patrí nepochybne k najkrajším nočným mestám, no počas silvestrovských osláv sa istotne dostáva do čela tohto rebríčka. Ohňostroje na pozadí so slávnou budovou opery a rozsvieteným mestom vyzerajú exkluzívne. Keď sa vám aj nepodarí dostať sa tam práve v posledný deň roka, obzrite si ho z tejto perspektívy v ktorúkoľvek nočnú hodinu. Budova opery vyzerá nádherne aj počas západu slnka a brieždenia.

Sydney-1 Sydney-at-night

Hong Kong - Ázijské tigre sa istotne tiež môžu pochváliť svojou nočnou pestrosťou. V ich prípade sa však často pohybujú na hranici kontroverznosti. Hong Kong však príjemne prekvapí najmä vďaka blízkej polohe pri mori. Keď sa dostanete na tú správnu vyhliadku podarí sa vám zazrieť toto krásne spojenie prírody s moderným svetom. Nočnému Hong Kongu teda nemožno uprieť svoje čaro, treba sa na neho pozrieť iba pod tým správnym uhlom pohľadu.

Hong-kong-nightlife Hong-kong-night-main

Štítky: Naj...
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a třináct