Najfotografovanejšie miesta na planéte

Napsal Pamiatky a Mestá (») v neděli 14. 6. 2015, přečteno: 997×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online7v86aph.jpg

Ako vyzerá rebríček miest, ktoré sa v hľadáčikoch fotografov objavujú najčastejšie? Dominuje Európa. Prvú desiatku síce vedie bezkonkurenčný New York a deviate je Buenos Aires, ďalších osem lokalít však nájdete na Starom kontinente – Rím, Barcelonu, Paríž, sčasti Istanbul, Benátky, Monte Carlo, Florenciu, Budapešť. My sa však Európe, s jedinou výnimkou, venovať nebudeme.

Najznámejší, najfotografovanejší – New York

Žiadne iné mesto nie je zdokumentované na toľkých fotkách ako New York. Panorámu s mrakodrapmi na Manhattane fotí každý, kto do mesta, ktoré nikdy nespí, dorazí. 

V New Yorku treba určite absolvovať i prechádzku po Brooklyn Bridge. Neukončujte však prechádzku v jeho polovici, ale kráčajte až na koniec a potom na promenádu Brooklyn Height – panorámu dolného Manhattanu budete mať ako na dlani. Podvečer je to čarovný pohľad.

New-york_2

Voda fascinuje – Niagarské vodopády

K Niagarským vodopádom každý rok zamieri asi 12 miliónov turistov, ktorí tu „vystrieľajú“ stovky miliónov fotiek. Nie je div, že vodopády sú 13. najfotografovanejším miestom planéty. Dravá voda tu na hranici USA a Kanady vytvorila medzi Erijským a Ontarijským jazerom hneď tri vodopády. Najznámejší z nich je Podkova – vysoká 52 metrov a ležiaca na hraniciach.

Mimochodom, vedeli ste, že vodopády „cúvajú“ proti prúdu rieky? Voda obrusuje hranu vodopádu, a tak vodopády každý rok zhruba o štyri centimetre cúvnu.

Niagara-falls_2

 Žiariace neóny Las Vegas Strip

Dvestotisíc ľudí každý víkend. A len na slávnom bulvári The Strip asi 62 tisíc hotelových izieb. Las Vegas je továrňou na peniaze, na sny, ale i na stovky tisíc fotiek, ktoré ho posielajú na 26. miesto najfotografovanejších miest planéty. A symbolom Vegas je práve bulvár The Strip.

Ten meria zhruba sedem kilometrov, oficiálne začína pri veži Stratosphere (s adrenalínovými atrakciami na vrchole) a jeho druhým koncom je obrovská tmavá pyramída hotela Luxor. V Las Vegas sú práve ohromné hotely a kasínav nich tými najväčšími atrakciami. Leží tu dokonca 18 (podľa niektorých zdrojov „len“ 15) z 25 najväčších hotelov planéty.

Las-vegas-strip

Najfotografovanejším miestom Grécka NIE SÚ Atény

Najviac sa totiž spúšť cvaká na ostrovčeku Santorini. Vysoké skaly, pláže s čiernym pieskom, biele domčeky, modré strechy a najkrajšie západy slnka na planéte – to sú hlavné ťaháky maličkého ostrovčeka, ktorý patrí k najkrajším, ale zároveň k najdrahším destináciám v Grécku. Na rebríčku najfotografovanejších miest je Santorini na 46. mieste.

Luxusná dovolenka v stredisku vysoko na skalách, s privátnou terasou, bazénom alebo vírivkou tu stojí tisíce eur. Čaro však majú i podvečerné potulky dedinkou Oia, ktorá je najčastejšie zachytená na fotografiách z tohto ostrova. 

Santorini_3

Diablov pažerák tesne za prvou päťdesiatkou

V Južnej Amerike sú najfotografovanejšie miesta rozptýlené predovšetkým pri pobreží Brazílie. Výnimkou sú vodopády Iguazu, ktoré sú 53. najfotografovanejším miestom planéty. Vodopády, ktoré sú širšie než Viktóriine a vyššie než vodopády na Niagare, ležia na hraniciach Brazílie a Argentíny a lákajú turistov z celého sveta.

Pre fotografov a vlastne pre všetkých turistov platí, že by si nemali zabudnúť pas. Z brazílskej strany možno vodopády vidieť v celejich dĺžke a pohľad na ne z brehu je najkrajší práve odtiaľ.Interaktívnejší zážitok vás však čaká na argentínskej strane – vďaka mostíkom a lávkam sa dostanete do bezprostrednej blízkosti besniaceho živlu.

Miestni domorodci dokonca veria, že za masou vody v najdivokejšej časti vodopádu zvanej Diablov pažerák sa skutočne ukrýva vstup do pekla.

 Iguazu

Štítky: Naj...
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a šest