Maldivy

Napsal Pamiatky a Mestá (») v pátek 21. 2. 2014, přečteno: 2009×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinemaldives-resort-villa-665x470.jpg

Maldivy je štát tvorený z 1100 koralových ostrovov. Z toho asi 220 ostrovov je obývaných, ostatné nie sú vhodné na osídlenie. Najvyšší vrch štátu meria len 24 m n.m.. Tieto ostrovy sú synonymom pre raj na Zemi. Vyznačujú sa bohatou tropickou vegetáciou, krásnymi plážami s bielym pieskom a dokonale čistou vodou, v ktorej sa bez obáv môžete kúpať a potápať.

Maldivy (často nesprávne aj Maledivy), dlhý tvar Maldivská republika, sú štát na rovnomennom súostroví južne od Indie.Hlavným mestom je Male.

Podnebie je tropické s horúcim a vlhkým počasím. Obdobie dažďov trvá od polovice septembra do apríla, ale cestovateľ by nemal podceňovať počasie, pretože v tejto oblasti býva nevyspytateľné.

Maldivčania sú vo väčšine potomkovia arabských, indických a singaleských prisťahovalcov. Priemerný vek obyvateľov je okolo 65 rokov, 40 % je mladších ako 20 rokov. Na malilinkých ostrovoch žijú v sebe uzavreté skupiny obyvateľov, často nie viac ako 100 ľudí. Takmer všetci Maldivčania sa vo svojom živote sotva vzdialili zo svojich ostrovov.

Jazyk Dhivevi má v sebe vplyvy singaleskej, arabskej, hinduistickej a anglickej slovnej zásoby. Vytvorili sa viaceré dialekty, takže sa obyvatelia rôznych atolov medzi sebou už nemôžu dohovoriť. Písmo je Thanaa, semitské písmo s latinskými písmenami, píše sa sprava doľava. Úradnou rečou je tiež angličtina.

Náboženstvo je sunistský islám. Kresťanským cudzincom je vykonávanie svojho náboženstva povolené iba v súkromnom rámci.

Zaujímavosti :

Určite nespočetné množstvo pláži, ktoré su prenádherne čisté

Kuredu-island-resort Maldives-beach Full Moon Beach

Na Maldivách je luxusných hotelov veľké množstvo. Snáď preto sa hotelieri predháňajú v tom, koho bazén bude lákavejší a dizajnovo originálnejší a vytvárajú desiatky ilúzií nádherného mora, ktoré je všade okolo. Maldivy sú najnižšie položené ostrovy sveta a tunajší obyvatelia majú veľký strach z globálneho otepľovania, ale v dôsledku megalomanskej výstavby bazénov ich obavy nie sú viditeľné.

Resorts-luxury-soneva-fushi-resort-kunfunadhoo Maafushivaru-resort Bungalous

Uprostred Indického oceánu leží malý atol Faafu. Je síce súčasťou Maldív, nie však len takou obyčajnou - tento atol totiž môže byť trebárs na týždeň len váš! Tunajšia rezidencia Rania Experience zahŕňa šesťizbovú klimatizovanú vilu, jachtu so štyrmi izbami a nespočetné množstvo ďalších vonkajších altánkov a salónikov alebo víriviek pod šírym nebom.

Okrem chladničiek plných šampanského, vína a likérov tu na vás čaká tiež tím profesionálnych kuchárov, terapeutov a komorníkov, inštruktor potápania a kapitán jachty. Za jedinú noc v tomto rozprávkovom luxuse zaplatíte až desať tisíc eur.

Faaf Faaf 

Namiesto ubytovania v ohromnom hoteli sú tu súkromné plážové vilky alebo bungalovy priamo nad vodnou hladinou.“ Vodné bungalovy na Raa boli v roku 2009 vyhlásené nielen za najlepšie ubytovanie „na vode“ na Maldivách, ale i v celom Indickom oceáne.

Raa Raa Raa

Atol Lhaviyani a resort Kuredu Beach. Panuje tu  rušná a spoločenská atmosféra. Niekoľko tunajších barov funguje dlho do noci a miestnu klientelu tvoria prevažne mladí ľudia zo všetkých kútov sveta.

Návštevníkom slúži napríklad tri kilometre dlhá pláž s oslnivo bielym pieskom, kde sa môže každý oddať lenivému snívaniu, alebo šesťjamkové golfové ihrisko, kde sa zase môžete pokúsiť aspoň priblížiť forme Tigera Woodsa. Potápanie snáď nie je nutné ani spomínať - zatiaľ málo navštevované, ale o to zaujímavejšie lokality - i atol Lhaviyani - spĺňajú všetky kritériá pre to, aby mohli byť označené za tropický raj.

 Lhaviyani  Lhaviyani Lhaviyani

Za podobnou dávkou luxusu sa môžete vydať i na atol Haa Allifu, ktorý je zo všetkých maldivských atolov najbližšie pobrežiu Srí Lanky. Tri turistické rezorty na celom atole z neho robia špičkovú destináciu pre pôžitkársku dovolenku v absolútnom súkromí. Paláce ukryté v tropickej zeleni disponujú vlastným personálom i súkromnými bazénmi.

Haa Allif Haa Allif Haa Allif

Stredisko Conrad Maldives Rangali Island na maldivskom atole Ari. Dvakrát za sebou bol zvolený za najlepšie stredisko na planéte a na dvoch súkromných ostrovoch, ktoré k nemu patria, tu vraj trávia dovolenku i hollywoodske hviezdy.Ubytovať sa tu dá i v rozľahlých vilách vo vnútrozemí ostrova, prípadne vo vodnom bungalove s presklenou podlahou. 

Conrad Maldives Rangali Island Conrad Maldives Rangali Island Conrad Maldives Rangali Island

Lime Spa, Maldivy

Kvalitné kúpele nesmú chýbať v žiadnom z exkluzívnych rezortov, jeden však ich výstavbu poňal netradične a celý wellness komplex zasadil priamo do mora. Nielen podmorské zvuky, ale cez presklené steny si teraz zákazníci môžu vychutnávať i úžasné farebné divadlo morského sveta vďaka klaunom, papagájovitým rybám, žralokom útesovým, úhorom a množstvu ďalších druhov typických pre Maldivy.

Lima Spa Lima SPa Lima Spa

Koralové ostrovy volajú po potápaní a objavovaní pestrofarebných rýb a deň strávený na pláži najlepšie zakončí kokteil v podmorskej reštaurácii.  

undersea--restaurant

Štítky: Ázia
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a deset