Lyžiarske strediská Európa

Napsal Pamiatky a Mestá (») v sobotu 14. 12. 2013, přečteno: 1445×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineski-centres.jpg

Tento článok je o lyžiarskych strediskách v Európe. Minulý týždeň som nenapísala článok lebo mi trochu haproval počítač.Takže sorry!

Najlepšia après-ski zábava: St. Anton, Rakúsko

Rakúske stredisko St. Anton je zasadené v neuveriteľne krásnych scenériách, ktorým sa počas aktívnej lyžiarskej dovolenky oplatí venovať jeden-dva dni. Aby ste z okolia videli čo najviac, ideálne urobíte, keď si najmete sprievodcu z miestnej lyžiarskej školy. V jeho spoločnosti môžete zjazdiť aj svahy, ktoré bežní návštevníci rezortu nepoznajú. Po takejto turistike či po bežnom dni na zjazdovke zaskočte do Mooserwirt, najvychytenejšieho après-ski podniku.

St-anton  St-anton-map

Najlepšie lyžiarske preteky: Kitzbühel, Rakúsko

Do Kitzbühelu každý január mieri vyše 80 tisíc fanúšikov, ktorí sem prichádzajú podporiť svojich národných reprezentantov. Túto sezónu sa hlavné závody uskutočnia od 20. do 27. januára. Stredisko však stále ponúka aj prvotriedne svahy, z ktorých niektoré sú už prístupné, ďalšie sa pridajú v nasledujúcich víkendoch, a okrem iného vás privíta aj vianočné mestečko.

Kitzbhel Kitzbhel-map

Najlepší skialpinizmus: La Grave, Francúzsko

Priekopník skialpinizmu, ktorý je kombináciou voľného lyžovania, lezeckých schopností a navigácie, tu vybudoval základný tábor ešte v deväťdesiatych rokoch a so skalnou pravidelnosťou sa sem vracal, až tu v roku 2006 napokon našiel smrť. Pamiatkou mu je špičkové skialpinistické stredisko, v ktorom sa vám oplatí využiť služby sprievodcu. Rezort naplno otvorí koncom decembra.

La-grave La-grave-map

Najlepšia lanovková sieť: Chamonix, Francúzsko

Desaťkilometrové turistické mestečko žije po celý rok, najviac sa však prebúdza práve s napadnutím prvého poriadneho snehu. Tunajšie nekonečné kilometre sedačkových lanoviek vás dovedú až pred samotnú nebeskú bránu, teda k tesnej blízkosti najvyššieho vrchu Európy Mont Blanc.

Chamonix Chamonix-map

Najlepší vysokohorský freeriding: Alagna, Taliansko

Južný svah talianskeho masívu Monterosa na severe krajiny patrí adrenalínu a skúseným jazdcom na lyžiach či snowboarde. Tri areály ponúkajú dohromady až 185 kilometrov zjazdoviek, takže malá dedinka, v ktorej trvalo býva iba 400 obyvateľov, sa počas sezóny mení na rozrastené mesto. 

Alagna Alagna-map

Najlepší prašan: Andermatt, Švajčiarsko

Ak milujete čerstvý prašan, potom bude pre vás lyžiarskym rajom na zemi švajčiarsky Andermatt. O to viac si však rozprávkové mestečko obklopené pocukrovanými horami môžete vychutnať, oslava najkrajších sviatkov roka práve tu stojí skutočne za to.

Andermatt  Andermatt-map

Najlepšie občerstvenie na horách: Zermatt, Švajčiarsko

Vo švajčiarskom stredisku Zermatt sa však oplatí prestravovať priamo na svahoch, a to nielen preto, že bufety a reštaurácie tu ponúkajú skutočné delikatesy za pomerne rozumnú cenu. Vďaka bohatej sieti lanoviek sa pravdepodobne vyveziete na kilometre ďaleko od vášho ubytovania a skutočne sa vám neoplatí počas dňa schádzať do údolia.

Zermatt  Zermatt-map

Najlepšia zimná turistika: Bernese Oberland, Švajčiarsko

Samozrejme, venovať sa jej dá vo všetkých spomínaných lokalitách, avšak v preplnených horách si túto aktivitu skutoční nadšenci neužijú. Odporúčame im zamieriť do švajčiarskeho Bernese Oberland, odkiaľ možno podniknúť nezabudnuteľnú niekoľkodňovú cestu cez okolité horstvo, observatórium Jungfraujoch i najdlhší ľadovec v Európe Aletschgletscher.

Bernese-oberland Bernese-oberland-map

Najlepší nočný život na horách: Verbier, Švajčiarsko

Hotely, reštaurácie a zábavné podniky disponujú barmi na svetovej úrovni, ktoré udržujú zábavu vo veľkom štýle aj počas dňa. V pube na svahu si vychutnajte pintu kvalitného domáceho piva, večer v klube ponaťahujte svaly na sety známych DJov. 

Verbier  Verbier-map

Najlepšie utajované stredisko: Mürren, Švajčiarsko

Leží medzi obľúbenými a každoročne mimoriadne vyťaženými rezortmi.Švajčiarsky Mürren je totiž dostupný iba vlakom či horskou električkou a funguje absolútne bez automobilových vozidiel. Napriek tomu však ponúka vyše 50 kilometrov prvotriednych zjazdoviek. 

Mrren  Mrren-map

Štítky: Európa, Naj...
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a čtyři