Las Vegas

Napsal Pamiatky a Mestá (») v sobotu 12. 10. 2013, přečteno: 1818×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinelasvegas.jpg

Las Vegas je 28. Najväčšie mesto v USA a jedno z najmladších – vzniklo len v roku 1911.Z Las Vegas sa pomaly stáva hlavné klubové mesto sveta,je považované za svetové centrum herní a hazardu.Do plnej krásy sa prebúdza hlavne po zotmení, keď sa začne sfarbovať miliónmi rôznofarebných svetiel a neónov.Pre tých, ktorí komerciu na 100% môžu je Las Vegas rajom, ktorý treba vidieť aspoň raz. A pre tých, ktorým kasína nič nehovoria – len pár hodín od Vegas je Grand Canyon, či Hoover dam…

                                                                                                 Las-vegas-119180716

 2 základné časti :

1. Centrum Las Vegas -okolo ulice Fremont, prezývané Glitter Gulch

2. Las Vegas Strip -Las Vegas Strip je šesť kilometrov dlhá časť bulváru South: vedie z centra mesta k Hacienda Avenue. 

V lete je mesto rozpálené prudkým slnkom a aj po zotmení v jeho uliciach panujú teploty na hranici 35° C.

Milovníka nočného života uspokoja exkluzívne kluby, kabarety, diskotéky či bary, hazardní hráči nájdu svoj raj v niektorom z tunajších luxusných kasín. Luxusne vybavené hotely vám ponúknu relaxačné programy, kúpele, alebo masáže.Las Vegas je tiež dobré miesto pre hráčov golfu.Milovníci adrenalínu majú možnosť nechať si rozprúdiť krv v žilách na niektorej z veľkých horských dráh. Ak sa chcete do klubu dostať, nenoste tenisky, šiltovky, tričká a modré džínsy. 

Hotely :

Wynn Las Vegas - však najväčším ťahákom zostáva obrovský vodopád vo vnútri hotela a autorizovaný predaj luxusných Ferrari a Maserati. Až27 metrovdlhý vodopád končí v obrovskom jazere, všetko je obklopené zeleňou a zároveň prepychovým barom Tryst. 

Caesar Palace - prostredie hotelového komplexu  sa nesie v starobylom, ale zároveň luxusnom štýle. Atmosféru kráľovstva oddychu dotvárajú vodopády, bez ktorých by sa návštevníci snáď ani necítili ako v inom svete. Všetky nájdete v komplexe ôsmich bazénov v Záhrade bohov. 

Mandarin Oriental - ôsme poschodie hotela  disponuje priestorom, ktoré úplne zodpovedá elegantnej intimite. Dva bazény, dve vírivky, jeden hlboký bazén a nádherné výhľady cez komplex na mestské centrum. 

Bellagio - scenérie záhrad okolo bazéna. Pokoj, súkromie, plný servis obsluhy, ktorý vám prinesie aj modré z neba vrátane studených uterákov na osvieženie… Okrem toho si pri bazéne môžete objednať špeciálny mini apartmán s wifi, HD televíziou a naplnenou chladničkou.

Hugh Hefner Sky Villa Palms Resort -  máte k dispozícii vlastný bazén s výhľadom na Vegas a vodopádom, pokrový stôl, bar či obrovskú rotujúcu posteľ

MGM International - najpopulárnejší denný klub nájdete v hoteli, Ako dekoráciu používa orámovanie šiestimi LED obrazovkami a pripomína vyšší level párty lokálov Ibizy. Očakávať môžete koktejly bielej sangrie, ktoré budú s kombináciou zvučných mien dížejov ako Skrillex, Swedish House Mafia’s Sebastian Ingrosso a Nicky Romero nebezpečnou kombináciou.

Miesta ktoré by ste mali vidieť v Las Vegas :

Las Vegas Strip -  je takmer sedemkilometrový úsek, na ktorom sa nachádza hádam to najlepšie, čo len Las Vegas môže ponúknuť. Obrovské komplexy, v ktorých návštevník nájde zábavu aj ubytovanie, najfantastickejšie atrakcie, aké si len vieme a často ani nevieme predstaviť.

Death Valley (Údolie smrti) - ojedinelosť a pozoruhodnosť najväčšieho národného parku Spojených štátov vystihuje meno naháňajúce takmer strach. Údolie smrti nevytvorila žiadna rieka, ale vzniklo poklesom zemskej kôry. Najnižšie miesto v údolí je zároveň najteplejšie a najnižšie položený bod na celej západnej pologuli, leží 86 metrov pod hladinou svetových oceánov.Pôda tu miestami dosahuje teplotu až 90 stupňov.

Mirage – po súmraku tu každú hodinu vybuchuje umelá sopka, v átriu sa nachádza obrovský dažďový prales, umelé rieky a kaskády. To všetko dopĺňa 20.000 galónové akvárium s morskou vodou plné malých žralokov 

Luxor - 30. poschodovú pyramídu s desaťposchodovou sfingou jednoducho nemôžete minút, najväčšie átrium na planéte je natoľko silne osvetlené, že je vidno až s vesmíru. Nechýbajú ani repliky starých egyptských artefaktov 

Liberace Museum - múzeum extravagantnej celebrity a showmana je plné okázalých áut, bohato vyzdobených pián, a výstredných kostýmov. Nenechajte si ujsť koncertné piána obložené zrkadlami alebo umelými diamantami 

Nechajte si rozhodne ujsť vystúpenie presláveného kúzelníka a iluzionistu Davida Copperfielda. Vystúpenie je na programe dvakrát denne (19:30 a 22:00), cena je $100.

Skutočných tigrov si môžete obzrieť v špeciálnom presklenom výbehu vo vnútri kasína hotela MGM Grand. Vo výbehu sa v priebehu dňa môže vystriedať celkovo 31 tigrov.Ak budete mať šťastie, môžete vidieť aj vystúpenie s cvičiteľmi, sledovať ich kŕmenie a iné aktivity.

Grand Canyon

Hoover Dam

Čisto adrenalínovou záležitosťou sú tri atrakcie Big Shot, Insanity a X Scream na vrcholku veže Stratosphere Tower. Vo výške 350 metrov sa môžete nechať zviezť po horskej dráhe, nechať sa v kresle pripevnenom na veľkom mechanickom ramene vysunúť do voľného priestoru alebo sa nechať vystreliť kolmo nahor a vyskúšať na chvíľu voľný pád z výšky vyše 400 metrov. 

Raj pre milovníkov počítačových hier, simulátorov a herných automatov GameWorks na vás čaká vo vnútri centra Showcase Mall. Ponúka vyše 200 interaktívnych hier ako virtuálny bowling, simulátory motoriek, automobilov, športové a iné hry. Za ceny od $1 môžete hrať množstvo legendárnych i nových automatových hier.

Z vrcholku hory Red Mountain sa môžete za $149 nechať na lane dlhom1,56 mílespustiť v špeciálnej sedačke naprieč púštnym kaňonom a v rýchlosti okolo 50 míľ za hodinu si vychutnať jedinečný prelet nad touto nehostinnou krajinou.

Ozvučená a osvetlená fontána pred hotelom Bellagio vystrekuje z viac než 1200 vodných trysiek stĺpy vody do výšky niekoľkých desiatok metrov. Vodnú šou ponúka každú hodinu tiež Ceasars Palace. Tam je možné vidieť monumentálnu šou s robotmi nazvanú „Pád Atlantídy“ (Fall of Atlantis).

Fremont Street - na strope obrovskej obchodnej pasáže je nainštalovaných vyše 12 miliónov LED diód, ktoré v spojení s hudbou vytvárajú pre okoloidúcich jedinečnú vizuálnu šou s premietaním farebných animácií, videí a obrazov, tzv. Viva Vision Light Show.

Ethel M Botanical Cactus Gardens - botanická záhrada

MGM Grand Garden Arena - multifunkčná aréna

Fashion Show Mall - obchodný dom

Palazzo Las Vegas Shops - obchodná štvrť

Ethel M Chocolates Factory - múzeum

Guinness World of Records Museum - múzeum

Neon Museum - múzeum

Stratosphere Tower

Tabuľa Welcome To Fabulous Las Vegas

Eiffel Tower 

The Venetian Hotel


 

Wynn-las-vegas Caesars-palace Mandarin-oriental Bellagio

Hugh-hefner-sky-villa-palms-resort Las-vegas-strip-panorama Death-valley The-mirage

Luxor Liberece-museum David-copperfield Mgm-grand-tigre

Grand-canyon Hoover-dam Atrakcie-na-stratosphere-tower Showcase-mall

Red-mountain Fontana-bellagio Fremont-street-experience Ethel-m-botanical-cactus-gardens

Mgm-grand-garden-arena Fashion-show-mall Palazzo-las-vegas-shoppes Ethel-m-chocolates-factory

Guinness-world-of-records-museum Neon-museum Stratosphere-las-vegas Welcome-to-fabulous-las-vegas

Gondola-rides-at-the-venetian

Štítky: USA
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a třináct