Kuala Lumpur

Napsal Pamiatky a Mestá (») v neděli 1. 12. 2013, přečteno: 1951×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinekuala-lumpur.jpg

Kuala Lumpur je hlavné a najväčšie mesto Malajzie podľa počtu obyvateľov.Mesto je sídlom parlamentu a kráľa.Patrí medzi najnavštevovanejšie mestá na svete. Podľa svetovej organizácie cestovného ruchu UNWTO, Kuala Lumpur ročne navštívi vyše 9 miliónov zahraničných turistov.Medzi rokmi 1998 a 2004 sa Kuala Lumpur pyšnila aj najvyššou stavbou sveta – slávnym mrakodrapom Petronas Twin Towers, ktorý je dodnes najväčším turistickým lákadlom mesta.

                                                                                      Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je jedno z najmodernejších miest Juhovýchodnej Ázie.Patrí medzi popredných výrobcov kaučuku, palmového oleja, korenia, cínu a tropického tvrdého dreva.

Nemožno nevšimnúť, že v meste je veľké množstvo krásnych mešít, keďže Malajzia je z prevažnej časti moslimskou krajinou. Medzi najvýznamnejšie patrí Masjid Negara a Masjid Jamek.

 Čínskej štvrti nájdete napríklad aj indický chrám. Je tam štvrť Malá India, v ktorej žijú hlavne Indovia, je tam prekrásny veľký hinduistický chrám, v ktorom organizujú večerné lekcie meditácie. 

Miesta ktoré by ste mali vidieť:

Petronas Twin Towers - Na rozdiel od dvojičiek v New Yorku sú tieto mrakodrapy navzájom prepojené a to konkrétne medzi 41. a 42. poschodím. Prechádzka po tomto 58 metrov dlhom moste s výstižným názvom „Sky Bridge“ vo výške 170 metrov musí byť skutočne úchvatným zážitkom poskytujúcim dokonalý výhľad na celú malajzijskú metropolu.Vo vnútri sú reštaurácie, kiná a množstvo obchodov.

Petronas-twin-towers

Budova Sultána Abdula Samada - postavená koncom 19. storočia, s prvkami maurského slohu je vďaka svojmu pôvabu neprehliadnuteľná. 

 Budova-sultana-abdula-samada

Masjid Jamek - je postavená z čiernych tehál a mramoru, čím pripomína niektoré mešity v Severnej Indii. Vstup do nej je zdarma, samozrejme musia byť všetci zahalení. Preto každý dostane dlhý tmavomodrý odev, ženy i šatky na hlavu, a až tak môžu obdivovať tichú krásu mešity.

Masjid-jamek

Lake Garden - Útočisko pred zhonom a ruchom vyše jeden a pol miliónovej metropoly poskytuje prekrásny park s jazierkom, ktorý vyhľadávajú nielen domáci, ale i turisti. Je to zelený raj uprostred mesta, v ktorom sa nachádza aj národný pamätník zobrazujúci hrdinskú vojnovú scénu.

Lake-garden

Sri Mahamariamman - je najznámejším hinduistickým chrámom.Chrám je zdobený množstvom pestrofarebných sošiek po stenách a na streche. Ak má človek šťastie, môže byť svedkom náboženského obradu “púdža”. Prítomní sa modlia za sprievodu hudby a bubnovania. 

Sri-mahamariamman

Bukit Bintang  - je miesto najlepších nákupov. Malajzijčania sú známi svojím ošiaľom pre nákupy. Keď sa v Malajzii robia výpredaje, ešte aj Singapúrčania si vezmú dovolenku a idú nakupovať do Kuala Lumpur. A tak sa jednoznačne treba zastaviť v nákupnom centre Pavillion alebo Star Hill.

Bukit-bintang

Ulica Chankat - ktorá sa nachádza v Bukit Bintang, čo je hlavne centrum mesta. Na tejto ulici nájdete rôzne bary, kluby, v ktoré hrajú rôznu hudbu, v stredu dokonca dámy dostávajú drinky zadarmo v Bare 21.

Ulica-chankat

 1 Utama - obchodný dom

1-utama

Berjaya Times Square - nákupné centrum

Berjaya-times-square

Centre Point - nákupné centrum

Centre-point

 The Mines - golfový klub

Golfovy-klub-the-mines

I-City - mesto digitálnych svetiel

I-city

Jalan Alor - ulica so stánkami s občerstvením

Jalan-alor

 Jaskyne Batu

Jaskyne-batu

KLCC Park - verejný park

Klcc-park

Low Yat Plaza - nákupné centrum

Low-yat-plaza

 Menara Telekom - sídlo Telekomu Malajzia

Menara-telekom

Monument milénia

Millennium-monument_2

Muzium Sultan Alam Shah - kráľovské múzeum

Muzium-sultan-alam-shah

 Národné vedecké múzeum

Narodne-vedecke-muzeum

Národný pomník

Narodny-pomnik

 Palác Kultúry

Palac-kultury

 Pavilion Kuala Lumpur - nákupné centrum

Pavilion-kuala-lumpur

 Petaling street

Petaling-street

 Petrosains Science Discovery Centre - náučné centrum

Petrosains-science-discovery-centre

 Most Seri Wawasan 

Seri-wawasan

Starhill Gallery  - galéria

Starhill-gallery

 Sunway Lagoon Theme Park - zábavný park

Sunway-lagoon-theme-park

 Sunway Pyramid Mall - nákupné centrum

Sunway-pyramid-shopping-mall

Telekomunikačná veža v Kuale Lumpur

Telecommunications-tower-in-kuala-lumpur

 Chrám Thean Hou

Thean-hou

Štítky: Ázia
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a třináct